Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Kovoobrábění

Středisko D64 – Obrábění zajišťuje pro divizi a externí partnery jak obrobky-vstupní komponenty pro následnou kompletaci, tak finální sestavy hotových výrobků. Je vybaveno technikou pro rotační tříosé obrábění, frézování a vrtání. Součástí je i plošné broušení povrchů a následné povrchové ochrany.  V personálu se prolíná dlouholetá praxe a zkušenosti s perspektivním a progresivním mládím, což umožňuje jak spolupráci s partnery v otázkách vývoje a inovací, tak pružné zavádění novinek do praxe.

Ilustrativní obrázek

Soustružení

Pro realizaci požadavků na soustružené výrobky je středisko D64 vybaveno tříosými CNC centry TRENS-SBL 500 a DOOSAN-LYNX 220 LMC.

Maximální točný průměr: 230mm
Maximální délka obrobku: 750mm

Pro kusovou výrobu a rychlou reakci na jednodušší požadavky je tato kapacita doplněna univerzálními soustruhy SN 32 a SU 18.

Maximální točný průměr: 355mm
Maximální délka obrobku: 1200mm

Výroba je doplněna svislou obrážečkou VOH 25 se zdvihem 300 mm.

Ilustrativní obrázek

Frézování

Frézování na rotačních tělesech je prováděno buď na tříosých CNC centrech TRENS-SBL 500 a DOOSAN-LYNX 220 LMC nebo na fréze FNGJ 32 se stolem 600 x 400 x 400 mm. Na této fréze jsou opracovávány ostatní tělesa.

U frézovaných povrchů používáme pro dosažení požadované drsnosti magnetickou brusku

Ilustrativní obrázek

Vrtání

Požadavky divize i externích partnerů na vyvrtávání otvorů ( s případným řezáním závitů M a G ) a to jak do ocelových konstrukcí, tak obrobků, výpalků a dalších těles řešíme sloupovými vrtačkami (největší MAS 050) nebo pomocí magnetky.

Realizujeme standardně otvory do průměru 50 mm, další po individuální dohodě.